جنگ


 

جنگ خوب نیست،به هر شکلی که باشد و با هر دلیلی؛ جنگ میان دو کشور / جنگ میان کسی با افکارش/جنگ میان زن و شوهر/، حتی جنگ برای تصاحبِ عشق.
در جنگ هم به مغلوب ظلم می شود و هم به غالب،مرد از جنگ آمده دیگر نه پدر می شود برای بچه اش و نه شوهر برای زنش ، آدم کشته است،خون دیده است و خون ریخته است ، کابوس های هر شبش ، جای معاشقه را در بستر می گیرد،بوسه بر گونه ی کودکش از فرط میل نیست، به یاد آن همه کودک آواره و تکه پاره و زرد و زار روزهای جنگ را که از واقعی ترین پنجره  – چشمهایش – دیده است و در ترس ازدست دادن کودکش ، او را می بوسد،دیگر پشت میز اداره و توی کارخانه و مغازه جای نمی گیردش، کلافه است،دل تنگ است.
اولین جنگ زن و شوهر ، چینی نازک زیبایی زندگی ِ مشترک را تَرَکی می اندازد که چهل اولاد هم نمی تواند بندی به این چینی شکسته بیاندازد.
حتی بر سر تصاحب عشق هم که بجنگی ، زود تر از آن چه تصور کنی عشق را فراموش می کنی و به جنگت فکر خواهی کرد، عشقی که بر سرش جنگ است نه نصیب برنده می شود و نه قسمت بازنده.
جنگ خوب نیست،اما اجتناب ناپذیر است، واقعیت است، تلخی ِ ملموسی دارد ، چه برای او که با تو جنگیده و چه برای تو که با او می جنگی.
 

*تکه ای از داستان نیمه بلندم «برای تنهایی»

/ 18 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Dead Man

بکش تا کشته نشی.

کارما

عشقی که بر سرش جنگ است نه نصیب برنده می شود و نه قسمت بازنده!!! به روزم. راستی کجا می شه نسخه ی کامل "برای تنهایی" رو خواند؟ آزاده

محسن اشتیاقی

جنگ 72 ملت همه را عذر بنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

مریم

سلام از اونجایی که نظر خصوصی گذاشته بودی دیر دیدم کامنتتو. ولی خوشحال شدم مرسی که سر زدی. بازم از این کارا بکن. شاد و موفق باشی

باران

چه زیباست . همه را زیبا .

ღ♀ღ ايده ღ♀ღ

[گل]گاهی لازمه. گاعی بعضی جنگها لارمه واسه ی جلوی جنگهای دیگه رو گرفتن. موفق باشی

بنفشه محمودی

از جنگ بدتر چیزی وجود ندارد. امیدوارم انسان ها میلشان را به اتش افروزی از دست بدهند.